-
Dette betyr finansiell inkludering for deg som forbruker
Over 600 000 nordmenn er i dag ikke digitale, enten fordi de ikke har digitale ferdigheter, fordi de har ulike handicap eller fordi de ikke kan språket godt nok. For bankene og forsikringsselskapene betyr det at disse må hjelpes på andre måter.
-
Ny i Norge
Her finner du informasjon om hvordan du kan få tilgang til bank- og forsikringstjenester i Norge, og hvilke private forsikringer som er vanlig å ha. I tillegg har vi kursmateriale for deg som skal holde kurs i personlig økonomi for flyktninger.
-
Kursmateriale for å holde innføringskurs i personlig økonomi
Her kan medarbeidere ved flyktningekontoret og banker finne kursmateriale for å holde kurs for flyktninger. Tema er økonomisk planlegging og pengebruk, samt bruk av bank- og forsikringstjenester.
-
Politikk
Finans Norge jobber for gode rammebetingelser for norsk finansnæring og arbeider aktivt inn mot norske og europeiske beslutningstagere. Her finner du våre synspunkter i noen av de viktigste politiske prosessene.